Jakie kwiaty posadzić aby kwitły od wiosny do jesieni? Najlepsze propozycje

Jakie kwiaty posadzić aby kwitły od wiosny do jesieni?

Obowiązkowym elementem każdego ogrodu są urokliwe kwiaty. Warto dowiedzieć się, jakie kwiaty posadzić, aby kwitły od wiosny do jesieni i dobrze prezentowały się w ogrodzie.

Begonia

Wśród polecanych kwiatów do ogrodu można wskazać przede wszystkim taki gatunek jak begonia wiecznie kwitnąca. Jest to roślina jednoroczna, jednak bardzo dobrym rozwiązaniem będzie sadzenie jej co roku, ponieważ pięknie dekoruje rabaty kwiatowe w ogrodzie. Begonie mogą tworzyć duże dywany kwiatowe, głównie z uwagi na stosunkowo niewielkie wymagania glebowe. Kwiaty begonii występują w różnych kolorach, dzięki czemu możliwe jest tworzenie z nich fantastycznych kompozycji, które zachwycają wzrok. Rośliny kwitną już od maja aż do później jesieni.

Kocimiętka

Kolejną rośliną długo kwitnącą w ogrodzie jest kocimiętka, która swoim wyglądem przypomina nieco lawendę. Ta bylina jest dość łatwa w uprawie i prezentuje się niezwykle dekoracyjnie. Wśród jej atutów można także wskazać wydzielanie przyjemnego zapachu, który uprzyjemni czas spędzany w ogrodzie. Jednak podczas sadzenia jej warto zwrócić uwagę na fakt, iż może przyciągać koty do ogrodu. Kocimiętka kwitnie całe lato, od maja aż do końca września.

Pelargonia rabatowa

Jakie kwiaty posadzić, aby kwitły od wiosny do jesieni? Bardzo dobrym wyborem do ogrodu będzie także pelargonia rabatowa. Roślina ta może kwitnąć od maja do końca listopada, jeśli będzie w odpowiedni sposób pielęgnowana. Najlepiej rośnie na żyznych glebach, które są umiarkowanie nawożone. Pelargonia ma piękne kwiaty, które występują w różnych wariantach kolorystycznych. Kompozycje złożone z pelargonii doskonale będą uzupełniały inne gatunki roślin, znajdujące się w ogrodzie.

Aksamitki

Popularnymi kwiatami ogrodowymi są aksamitki, które są dość często spotykane. Aksamitki są jednoroczne, dlatego warto je sadzić co roku. Ich wymagania nie są zbyt duże, dlatego dobrze poradzą sobie w każdym miejscu. Jednak najlepiej sadzić je na żyznych i przepuszczalnych glebach. Aksamitki sprawdzają się w przydomowych ogrodach, jednak można je sadzić z powodzeniem także w skrzynkach na balkonach. Kwitną przez długi czas od czerwca, aż do wystąpienia mrozów.

Lobelia przylądkowa

Lobelia przylądkowa jest kwiatem, który pięknie będzie się prezentował w ogrodzie. Ta jednoroczna roślina może kwitnąć aż od wiosny do późnej jesieni, dzięki czemu stanowi fantastyczną ozdobę przez cały sezon. Kwiaty lobelii mają charakterystyczny wygląd i najczęściej występują w barwie niebieskiej i fioletowej, jednak spotykane są także rośliny o innych kolorach. Lobelia dobrze rośnie na jasnych stanowiskach i nawet niezbyt żyznych glebach, ale wymaga umiarkowanego podlewania.

Podsumowanie

Podsumowując, w ogrodzie można posadzić wiele gatunków kwiatów, które będą kwitły od wczesnej wiosny aż do jesieni. Wśród nich można wymienić przede wszystkim okazałe begonie oraz pelargonie rabatowe, ale także urokliwą kocimiętkę. Polecane są także drobne aksamitki oraz lobelia przylądkowa. W ogrodzie najlepiej sprawdzi się kompozycja stworzona z różnych gatunków roślin, które będą się wzajemnie uzupełniały.