Jędrna i kształtna pupa – jak się jej dorobić?

Jak ćwiczyć pośladki żeby były efekty?

Wbrew pozorom, nie tak łatwo wyrobić sobie jędrną i kształtną pupę. Kobiety nie zaprzeczają, że jest to ich marzenie. Jeżeli ktoś solidnie przyłoży się do treningu, ma szansę na to, aby spełnić swoje marzenie. Jest kilka ćwiczeń, które warto angażować podczas aktywności fizycznych, aby za jakiś czas można obserwować imponujące, rosnące efekty w tylnej części ciała. Jak ćwiczyć pośladki żeby były efekty?

Trening w domu czy na siłowni?

Prawdą jest to, że wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji osoby, która będzie ćwiczyć. Osoby, jakie są dopiero na początku swojej drogi sportowej, wolą wybierać zacisze domowe. Ci bardziej zaawansowani idą na siłownie, gdzie mogą korzystać z różnych sprzętów, które polecane są także do treningów pośladków. Wśród najpopularniejszych przyrządów wymienia się hantle, które na szczęście można kupić także do domu. Trening z takim obciążeniem będzie w stanie jeszcze lepiej aktywować mięśnie znajdujące się w pośladkach.

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Uwaga! Początkujący mogą na starcie odpuścić obciążenie. Dopiero po tym, jak się wprawią, mogą pomyśleć o dodatkowym obciążeniu, jakie na początek nie może być za duże. Z czasem będzie można pomyśleć o tym, aby je zwiększyć. Jakie jednak ćwiczenia będą najlepsze na ujędrnienie pośladków? Oto kilka najlepszych propozycji:

  • wyskoki z przysiadu i powrót do pozycji – w seriach. Trzeba jednak zadbać o to, aby nogi były rozstawione w odpowiedni sposób, dzięki czemu nie dojdzie do przeciążenia kolan (w szczególności, jeżeli ktoś wybierze hantle). Należy lądować miękko na stopach, dlatego tego ćwiczenia nie można wykonywać na bosaka.
  • wykroki boczne – jedna noga wędruje w bok, uginając się w kolanie. Druga noga pozostaje prosta. Najpierw można wykonać serię na jedną stronę, potem na drugą. Jeżeli ktoś trzyma hantle, powinien mieć je opuszczone do dołu. Nie zaleca się ich podnoszenia do góry.
  • martwy ciąg – hantla należy trzymać w jednej ręce. Druga będzie potrzebna do utrzymania równowagi. Należy pochylić się do przodu, aby tułów mógł znajdować się równolegle do podłogi. Do tego należy dodać powolny wymach jedną nogą do tyłu, dbając o utrzymanie równowagi.

Ćwiczenia na leżąco na pośladki

Do wyboru jest także kilka ćwiczeń na pośladki, w pozycji leżącej. Osoba ćwicząca kładzie się na plecach, nogi trzymając w zgięciu. Potem jedną z nóg podnosi się do góry, z delikatnym uniesieniem całego ciała (głowa pozostaje na macie). Na jedną stronę ćwiczenie można powtórzyć od 10 do 15 razy, zmieniając potem nogę. Warto również poznać ćwiczenia w podparciu na kolanach i na łokciach (np. podnoszenie nogi w pozycji psa). One również świetnie wpływają na aktywizację mięśni, jakie znajdują się w pośladkach. Regularne wykonywanie takich ćwiczeń sprawi, że pośladki będą pięknie rysować się pod spodniami.